بارگذاری

سنگ قبر کریستال

راهنمای خرید سنگ قبر کریستال

برای خرید سنگ قبر کریستال ابتدا باید بدانید که این مدل از سنگ ها با چه نام ها و عنوان های دیگری نیز شناخته می شوند و در بازار وجود دارند. سنگ های کریستال را با نام سنگ چینی، در کوهی و یا مرمر نیز می شناسند. ویژگی هایی که در خصوص این مدل از سنگ ها وجود دارد، سبب می شود تا این مدل از سنگ ها برای سنگ مزار گزینه مناسبی باشند و افراد زیادی نیز این مدل و نوع از سنگ را ترجیح دهند. در ادامه هم در خصوص ویژگی ها و هم در مورد نکات مهمی که در خرید سنگ قبر کریستال وجود دارد، صحبت خواهیم کرد تا شما نیز هرچه بهتر و بیشتر با این مدل از سنگ ها آشنا شوید.

ویژگی های سنگ قبر کریستال

برای آن که هر محصولی را بتوانیم به طور دقیق و مناسب شناسایی کنیم، باید بدانیم که ویژگی های مربوط به آن محصول چیست. این موضوع در خصوص سنگ مزار کریستال نیز صدق می کند. سنگ قبر کریستال یک سری از ویژگی ها را دارد که شناخت آن ها می تواند اهمیت بالایی داشته باشد. در این بخش به این ویژگی ها اشاره خواهیم کرد.

  • قیمت پایین تر

مولفه قیمت همواره بر روی تصمیم نهایی مشتریان تاثیرگذار بوده و هنوز هم به قوت خودش باقی است. قیمت های پایین تر سنگ های قبر کریستال می توانند نظر مشتریان را به خوبی جلب کنند و به همین دلیل نیز می توانند به راحتی از بقیه سنگ قبرها، محبوب تر شوند.

  • مقاومت بالا

ویژگی مهم بعدی سنگ قبر کریستال که در خرید آن می تواند اهمیت داشته باشد، مربوط به میزان مقاومت بالایی است که این مدل از سنگ ها در برابر فرسایش و هوازدگی از خودشان نشان می دهند. هر قدر میزان مقاومت بالاتر باشد، ماندگاری سنگ قبر نیز بهتر خواهد شد و به همین خاطر نیز افراد ترجیح می دهند تا این مدل از سنگ قبرها را خریداری کنند.

  • جذب آب پایین

سنگ قبر در محیط آزاد و فضای باز قرار می گیرد. همین مسئله سبب می شود تا دائما در معرض باد و باران، رطوبت هوا و… قرار گیرد. اگر سنگ قدرت جذب آب بالایی داشته باشد، می بینید که متاسفانه این مسئله سبب می شود تا سنگ قبر مورد نظر ما سریعا دچار پوسیدگی و پودر شدگی شود. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا سنگ قبرهایی را انتخاب کنید که قدرت جذب آب پایینی دارند. سنگ قبر کریستال در زمره سنگ هایی قرار می گیرد که قدرت جذب آب کمی دارد و همین موضوع در دوام و ماندگاری آن می تواند نقش اساسی را ایفا کند.

  • قابلیت حکاکی بالا

مورد و نکته بعدی نیز در خصوص آن است که می توانید بر روی سنگ قبر کریستال به راحتی حکاکی کنید و هم متن و هم تصویر مورد نظر خودتان را بر روی آن اجرا نمایید. این امکان سبب می شود که سنگ قبر شما دقیقا همان چیزی باشد که در نظر دارید و ظاهر زیبا و شکیلی را نیز پیدا کند.

چرا به سنگ قبر کریستال، سنگ چینی نیز می گویند؟

یکی از سوالاتی که همواره برای افراد پیش می آید این است که دلیل نامگذاری این مدل از سنگ ها با نام سنگ چینی چیست؟ سنگ کریستال دارای ضخامت کم یعنی در حد 2 سانتی متر است. زمانی که به این سنگ ضربه وارد کنید، متوجه می شوید که سنگ صدایی همچون چینی را انعکاس می دهد. به همین خاطر نام سنگ قبر کریستال را در بازار با نام سنگ قبر چینی نیز می شناسید.

نکات مهم در خرید سنگ قبر کریستال

برای خرید سنگ قبر کریستال لازم است یک سری از نکات و موارد مهم را در نظر داشته باشید و بدانید که هر کدام از آن ها را در چه موقعیتی باید به کار ببرید تا در نهایت خرید خوبی را بتوانید انجام دهید. این نکات به شما کمک می کنند تا بتوانید به شکل اصولی و دقیقی خرید خود را انجام دهید.

  • توجه به کیفیت سنگ

اولین مورد در خصوص کیفیت سنگی است که انتخاب کرده اید. کیفیت سنگ می تواند تعیین کننده این موضوع باشد که سنگ قبر تا چند سال دوام خواهد داشت و تا چند سال نیازی به عوض کردن آن نداریم.

  • توجه به قیمت سنگ

پیش از آن که بخواهید سنگ قبر را خریداری کنید، حتما به این نکته نیز توجه داشته باشید که قیمت سنگ قبر چقدر است. معمولا در سنگ فروشی های مختلف برای سنگ قبرهای مختلف، قیمت های متفاوتی را ارائه می کنند. همین موضوع سبب می شود تا  به شما پیشنهاد کنیم که پیش از خرید حتما به قیمت های مربوط به سنگ قبرها توجه داشته باشید و موردی که قیمت بهتری دارد را انتخاب نمایید.

  • توجه به نوع سنگ

سنگ قبر کریستال صرفا یکی از گزینه ها برای خرید سنگ مزار به شمار می آید. در صورتی که بخواهید سنگ قبرهای دیگری را نیز ببینید و آن ها را با هم مقایسه کنید، بهتر است تمامی ویژگی های مهمی که در یک سنگ اهمیت دارد را در نظر بگیرید. با این حال به شما توصیه می کنیم تا سنگ قبر کریستال را انتخاب کنید زیرا در کنار تمامی ویژگی های مثبت و مقاومت بالایی که دارد، قیمت بسیار مناسبی نیز دارد و همین مسئله هم سبب می شود تا توسط عده زیادی ا مشتریان انتخاب شود.

کلام پایانی

سنگ قبر کریستال می تواند از جمله سنگ هایی باشد که عموما در قبرستان ها به شکل گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ بندی بالا، مقاومت سنگ در برابر ساییدگی و پودر شدگی، زیبایی ظاهری و… از جمله مهم ترین دلایلی هستند که سنگ قبر کریستال را محبوب کرده اند. در صورتی که شما نیز به دنبال خرید یک سنگ قبر مناسب برای مزار عزیزانتان هستید، بهتر است ابتدا انواع و اقسام سنگ ها را بشناسید و سپس به سراغ خرید نهایی خود بروید. با این کار می توانید هم در زمان و هم در هزینه هایی که صرف می کنید، تا حد زیادی صرفه جویی نمایید.

اکنون تماس بگیرید